website Skip to content

⭐ Saat 11'e Kadar Aynı Gün Teslimat ⭐

Comandante C60 ve X25 Trailmaster kapak

Comandante'nin yeni C60 Barracuda ve X25 Trailmaster öğütücüleri şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor

Alman manuel kahve değirmeni üreticisi Comandante, bugüne kadarki en yüksek kapasiteli el taşlama makinesi C60 Barracuda'yı piyasaya sürdü! Model henüz Türkiye'de satışa sunulmamış olsa da tanıtımı yeni yapılan ürüne yakından göz atalım.   

Yakın zamanda Portland, Oregon'da düzenlenen SCA Expo'da sınırlı bir kitleye sunulan kahve değirmenleri, izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bu iki yeni ürün, son 10 yılda üretilen Comandante değirmenlerine baktığımızda markanın farklı modeller üreterek daha geniş kitlelere hitap ettiğini bizlere gösteriyor.

Comandante ekibinden Raphael Braune verdiği bir demeçte, C40 modelinin daha hafif ve daha küçük hazneli, dış mekan aktiviteleri için daha dayanıklı bir dış kaplamaya sahip X25 Trailmaster modeli ile daha ağır C60 Barracuda modeli arasındaki farklılıklara dikkat çekerek ürünlerdeki değişikliklere dikkat çekti.

Comandante C60 Barracuda Öğütücü

C40'ın üretiminde kullanılan yapı kalitesinden memnun olan Comandante ekibi, C60 tasarımı için eski modelden ilham aldı. C40 ile aynı dış boyutlara sahip olan C60, bir kerede daha fazla çekirdek öğütmek için için halka çapağında daha fazla diş bulunan daha geniş bir öğütme yüzeyi sunuyor. Böylelikle tek seferde daha fazla kahve öğütebileceğiz. 

comandante c60 barracuda ve x25 trailmaster

Braune, "Endüstride çapakları ölçme şeklimiz, bir çapağın iyi olup olmadığını anlamamıza gerçekten yardımcı olmuyor çünkü ergonomi ve öğütme performansı her zaman büyük bir rol oynuyor" dedi.

Comandante yetkilileri tarafından paylaşılan bilgiye göre yapımı beş yıl süren C60, C40'tan daha uzun bir krank kolu içeriyor ve çekirdekleri yaklaşık iki ila üç kat daha hızlı kırabiliyor. Comandante C60 Barracuda ile tek seferde hem daha fazla kahve öğütebileceğiz. Hem de çok daha kısa sürede!  

comandante dişli görseli

Braune, "Öğütme sırasında doğru açıyı bulmak için çok sayıda araştırma yaptık," dedi ve ekledi:

"Piyasada bir sürü hızlı öğütme performansı sunan değirmen var ama onları çalıştırmak biraz zor olabiliyor. Daha büyük bir ürün yapmak her zaman daha iyi sonuç alacağınız anlamına gelmez. En iyi performans için tüm detayları göz önünde bulundurmalısınız."

C60 fabrikadan, C40 için mevcut olan daha ince Red Clix sistemi ile uyumlu olmasına rağmen, dahili kademeli ayar kadranında ek ayarlar sunar. Böylelikle ürünü Red Clix aks seti ile geliştirerek daha geniş öğütme ayarları ile kullanabileceğiz. 

Comandante X25 Trailmaster

Comandante'nin ilk ultra taşınabilir ve su geçirmez öğütücü modeli X25 Trailmaster, boş hali 420 gram (14,8 ons) ile C40'tan yaklaşık üçte bir oranında daha hafiftir. Yakın zamanda Kahvebi stoklarında yerini alan Trailmaster modeli hakkında daha yakından bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz. 

comandante x25 trailmaster

Gövdesi, QTP adı verilen malzemeyle güçlendirilmiş bir "tekno-polimerden", aynı zamanda su geçirmez kapakları, kullanıcıların hareket halindeyken bütün çekirdekleri taze ve kuru tutmasına olanak tanır.

X25 ilk olarak geçen yıl HOST Milano ticaret fuarında tanıtıldı. Bu yıl, C60'ın piyasaya sürülmesiyle bağlantılı olarak X25, Comandante'nin “Tiger Shark” setini içerecek şekilde geliştirildi. C40 ve C60 yapımında kullanılan malzemeler aynı çelikten yapılmıştır ancak daha küçük boyut için optimize edilmiştir.

Tüm Comandante öğütücülerde olduğu gibi, X25'in dış halkası hizalamayı korumak için öğütücü gövdesine kalıcı olarak sabitlenmiştir.

İlginizi çekebilir: Müzik ve kahve arasındaki bağlantı: İnsanların neden kahve içerken müzik dinliyor?

Comandante C60 Barracuda ve X25 Trailmaster öğütücülerini kullanmak, kahvenin tüm zenginliğini ve tatlarını keşfetmek için bir adım atmanızı sağlar. Bu değirmenler, mükemmel bir öğütme konsistansı sağlayarak her fincanda en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar. Sizin için en uygun ayarlamaları yaparak, kendi kişiselleştirilmiş kahve deneyiminizi yaratın ve gerçek bir kahve tutkunu olmanın tadını çıkarın!

Comandante modelleri dahil olmak üzere tüm soru, görüş veya önerileriniz için bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere! 

İlgili İçerikler

Kahve Tutkunlarına Müjde: Petra Kahveleri Şimdi Kahvebi'de! - kahvebi
Kahve Tutkunlarına Müjde: Petra Kahveleri Şimdi Kahvebi'de!

Kahvebi ailesi olarak sizlere heyecan verici bir haberimiz var! Tutkulu kahve severler için özel lezzetler sunmaya devam ediyoruz. Bir dönem Fluxus...

Sıcak Bir Kahveyle Ritme Kapılın: Kahve Demlerken Dinlenecek En İyi Şarkılar - kahvebi
Sıcak Bir Kahveyle Ritme Kapılın: Kahve Demlerken Dinlenecek En İyi Şarkılar

Sıcak Bir Kahve ve Müzik Keyfi Kahvenin eşsiz aroması ve müziğin büyüleyici ritmi... İşte bu ikilinin birleştiği anlar, gerçekten de...

Mahlkönig X54: Profesyonel kahve öğütme deneyimini evde yaşayın - kahvebi
Mahlkönig X54: Profesyonel kahve öğütme deneyimini evde yaşayın

Kahve sektörünün en saygın markalarından biri olan Mahlkönig, nihayet X54 kahve değirmeni ile ev baristalarının sahnesine dahil oldu. Ürünün kullanıcı testleri sonucunda çıkan ortak fikir, evde...

Sepetim

Sepetiniz şu anda boş