website Skip to content

⭐ Saat 11'e Kadar Aynı Gün Teslimat ⭐

Comandante C40 incelemesi: Gerçekten bu fiyata değer mi? - kahvebi

Comandante C40 incelemesi: Gerçekten bu fiyata değer mi?

Titrek çapaklardan bıktınız mı? Yanlış öğütme ayarları? Kötü kahveler? Patronunuzdan gereksiz e-postalar mı?

En inatçı kahve üreticilerini bile, elle öğütmenin en iyi yol olduğuna ikna edebilen bir öğütücü olan Comandante C40 el değirmenini inceledik. Almak istediğin kahve öğütücü bu ise, okumaya devam et.

Özetle Comandante C40

 • Yüksek kaliteli, iyi tasarlanmış taşlama mekanizması
 • Tutarlı ve hassas öğütme ayarı
 • Şık ve taşınabilir

En uygun fiyatla al

Comandante C40 incelemesi

Sadece taşlama bölümünden daha fazlasına nasıl yardımcı olduğunu görmek için Comandate öğütücüye derinlemesine baktık. Elbette, öğütme kıvamına baktık, ancak yapı kalitesine, kapasitesine ve sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak birkaç başka şeye de baktık. Genel olarak şu şekilde derecelendirdik:

 • Öğütme tutarlılığı: 5 puan
 • Çapak kalitesi: 5 puan
 • Yapı kalitesi: 5 puan
 • Kapasite: 4 puan
 • Taşınabilirlik: 4.5 puan
 • Bakım onarım: 5 puan
 • Fiyat: 3 puan
 • Toplam: 4.5 puan


En uygun fiyatla al

Öğütme tutarlılı 5 puan

Comandante el değirmeninin öğütme kapasitesi etkileyicidir. Bu öğütücü, türk kahvesi için yeterince ince ve french press için yeterince kaba öğütebilen kademeli bir öğütme ayar sistemi kullanır.

Comandante, en seçici kahve tiryakileri için bile fazlasıyla doğruluk ve seçenek sunar.

Öğütücülerin hepsi güzel bir şekilde tek tip çıkıyor ve bu Comandante C40 sayesinde, öğütücü hareketi daha yumuşak ve daha hızlı oluyor.

Espresso öğüten uzman baristalar daha hassas bir şekilde ayarlanabilen bir öğütücü isteyebilirken, Comandante en seçici kahve içicileri için bile fazlasıyla doğruluk ve seçenek sunuyor.



Öğütmeyi ayarlamak için öğütücü tutucuyu sökün ve öğütme mekanizmasının altındaki düğmeyi çevirin. Comandante'nin bir başka harika özelliği de, öğütücüyü söküp taktığınızda bile öğütme ayarının olabildiğince tutarlı kalmasıdır. Bu şekilde öğütme ayarlarınızdaki o tatlı noktayı kaybetmeden öğütücünüze kapsamlı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Çapak kalitesi 5 puan

Comandante üzerindeki çapaklar son derece keskindir ve gerçekten sallanmaya karşı dayanıklıdır. Öğütücünün merkez mili, öğütmenin homojen olması ve kahvenizin tadının harika olması için çapakları yerinde tutmak için çift akslı yataklara yerleştirilmiştir.

Bu el değirmeni üzerindeki konik çapaklar küçük ama güçlüdür ve kusursuz keskinlikleri sayesinde kahveyi gerçekten hızlı bir şekilde öğütebilir. Comandante'nin el taşlama makinelerindeki çapakları belki de diğer tüm rakiplerinden daha fazla işleyip iyileştirdiğini söylemeye değer.

Yapı kalitesi 5 puan

Yapı kalitesi açısından Comandante, piyasadaki en iyi el değirmeni olabilir. Öğütücünün gövdesi için hem metal hem de ahşap seçenekleriyle, kullanıcılarına farklı modeller sunuyor.

Sap, öğütücünün üst kısmına kolayca takılır ve ucunda Almanya'nın Kara Ormanı'ndan %100 Meşe'den yapılmış ahşap bir topuz bulunur. Hassas üretim ve el yapımı, sanatsal özelliklerin birleşimi, Comandante'nin eski moda el taşlama yöntemini 21. yüzyıla şık bir şekilde nasıl getirdiğinin harika bir örneğidir.

Kapasite 4 puan

Bu el değirmeni, diğer el değirmenlerine göre biraz daha küçük kalıyor. Comandante C40, tercihlerinize bağlı olarak yaklaşık 4-6 fincan üreterek 40 gr'a kadar kahve öğütebilir. Bu, bir seferde 7-8 fincan için sürekli olarak yeterli kahve öğüten biri için kesinlikle daha az ideal bir öğütücü olsa da, öğütücünün kompakt doğası göz önüne alındığında aslında çok fena bir büyüklüğü yok.

Taşınabilirlik 4.5 puan

Az önce bahsettiğimiz gibi, Comandante C40 çok kompakt bir el değirmenidir. Küçük boyutu, onu genel olarak oldukça taşınabilir bir öğütücü yapar.

Bununla birlikte, Comandante yalnızca 740g ağırlığındadır, bu ağırlık bir sırt çantası veya bavula oldukça kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Uçak yolculuğu için bavul hazırlarken önceden plan yaptığınız sürece sorun olmaz. İkinci sınırlama ise, öğütücünün çelik ve ahşap kısımlarına göre doğal olarak daha kırılgan olan kısım cam bölümü. Cam parçayı paketlerken dikkatli olun yeter.

Bakım 5 puan

Comandante C4 kahve değirmeninin bakımı kolaydır. Öğütücünün sade şıklığı sayesinde demonte edilmesi sorun olmuyor. Benzer manuel el değirmenlerinde olduğu gibi, orada sıkışmış olabilecek eski kahve parçalarını temizlemek için her ay ya da öylesine yumuşak bir fırçayı çapaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır.

Şimdi karar vakti

Comandante C40 bir kahve öğütücü olarak gerçek bir başyapıttır. Çeşitli ve güzel tutarlı öğütme ayarları, ekstra keskin ve iyi stabilize edilmiş çapaklar ve yüksek kaliteli bir gövde ile bu öğütücü hakkında fiyat dışında söylenecek çok olumsuz bir şey düşünemiyoruz.

En uygun fiyatla al

İlgili İçerikler

Kahve Tadım Notları: En İyi Çekirdekler Hangileri?
Kahve Tadım Notları: En İyi Çekirdekler Hangileri?

Kahve dünyasının derinliklerine bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Bu yazıda, kahve tadımının inceliklerine dair en kapsamlı rehberi sunacağımız için heyecanlıyız....

Küba Purosu ve Kahve İkilisi - kahvebi
Küba Purosu ve Kahve İkilisi

Küba’nın üç elması kahve, puro ve rom. Bu yazımızda Küba’nın dünyaca meşhur purolarından ve bu purolara en çok yakışan kahvelerden...

En Sevilen Soğuk Kahve Çeşitleri - kahvebi
En Sevilen Soğuk Kahve Çeşitleri

Bu yazımızda sizlere en popüler soğuk kahve demleme ve hazırlama yöntemlerinden bahsediyoruz. Kahvenin enerji veren tadı buzun serinletici etkisiyle bir...

Organik Kahve ve Geleneksel Kahve Arasındaki Benzerlikler-Farklar

İki Kahve Türünün Karşılaştırılması Değerli okuyucularımız, bu yazımızda özellikle düzenli olarak tüketildiğinde sağlığımızın kalitesini büyük ölçüde etkileyen bir konuya değineceğiz....

Sepetim

Sepetiniz şu anda boş