Skip to content

⭐5000₺ Üstü Sepete 250₺ İndirimi Kaçırma ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Comandante C40 incelemesi: Gerçekten bu fiyata değer mi? - kahvebi

Comandante C40 incelemesi: Gerçekten bu fiyata değer mi?

Titrek çapaklardan bıktınız mı? Yanlış öğütme ayarları? Kötü kahveler? Patronunuzdan gereksiz e-postalar mı?

En inatçı kahve üreticilerini bile, elle öğütmenin en iyi yol olduğuna ikna edebilen bir öğütücü olan Comandante C40 el değirmenini inceledik. Almak istediğin kahve öğütücü bu ise, okumaya devam et.

Özetle Comandante C40

 • Yüksek kaliteli, iyi tasarlanmış taşlama mekanizması
 • Tutarlı ve hassas öğütme ayarı
 • Şık ve taşınabilir

En uygun fiyatla al

Comandante C40 incelemesi

Sadece taşlama bölümünden daha fazlasına nasıl yardımcı olduğunu görmek için Comandate öğütücüye derinlemesine baktık. Elbette, öğütme kıvamına baktık, ancak yapı kalitesine, kapasitesine ve sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak birkaç başka şeye de baktık. Genel olarak şu şekilde derecelendirdik:

 • Öğütme tutarlılığı: 5 puan
 • Çapak kalitesi: 5 puan
 • Yapı kalitesi: 5 puan
 • Kapasite: 4 puan
 • Taşınabilirlik: 4.5 puan
 • Bakım onarım: 5 puan
 • Fiyat: 3 puan
 • Toplam: 4.5 puan


En uygun fiyatla al

Öğütme tutarlılı 5 puan

Comandante el değirmeninin öğütme kapasitesi etkileyicidir. Bu öğütücü, türk kahvesi için yeterince ince ve french press için yeterince kaba öğütebilen kademeli bir öğütme ayar sistemi kullanır.

Comandante, en seçici kahve tiryakileri için bile fazlasıyla doğruluk ve seçenek sunar.

Öğütücülerin hepsi güzel bir şekilde tek tip çıkıyor ve bu Comandante C40 sayesinde, öğütücü hareketi daha yumuşak ve daha hızlı oluyor.

Espresso öğüten uzman baristalar daha hassas bir şekilde ayarlanabilen bir öğütücü isteyebilirken, Comandante en seçici kahve içicileri için bile fazlasıyla doğruluk ve seçenek sunuyor.Öğütmeyi ayarlamak için öğütücü tutucuyu sökün ve öğütme mekanizmasının altındaki düğmeyi çevirin. Comandante'nin bir başka harika özelliği de, öğütücüyü söküp taktığınızda bile öğütme ayarının olabildiğince tutarlı kalmasıdır. Bu şekilde öğütme ayarlarınızdaki o tatlı noktayı kaybetmeden öğütücünüze kapsamlı bir temizlik sağlayabilirsiniz.

Çapak kalitesi 5 puan

Comandante üzerindeki çapaklar son derece keskindir ve gerçekten sallanmaya karşı dayanıklıdır. Öğütücünün merkez mili, öğütmenin homojen olması ve kahvenizin tadının harika olması için çapakları yerinde tutmak için çift akslı yataklara yerleştirilmiştir.

Bu el değirmeni üzerindeki konik çapaklar küçük ama güçlüdür ve kusursuz keskinlikleri sayesinde kahveyi gerçekten hızlı bir şekilde öğütebilir. Comandante'nin el taşlama makinelerindeki çapakları belki de diğer tüm rakiplerinden daha fazla işleyip iyileştirdiğini söylemeye değer.

Yapı kalitesi 5 puan

Yapı kalitesi açısından Comandante, piyasadaki en iyi el değirmeni olabilir. Öğütücünün gövdesi için hem metal hem de ahşap seçenekleriyle, kullanıcılarına farklı modeller sunuyor.

Sap, öğütücünün üst kısmına kolayca takılır ve ucunda Almanya'nın Kara Ormanı'ndan %100 Meşe'den yapılmış ahşap bir topuz bulunur. Hassas üretim ve el yapımı, sanatsal özelliklerin birleşimi, Comandante'nin eski moda el taşlama yöntemini 21. yüzyıla şık bir şekilde nasıl getirdiğinin harika bir örneğidir.

Kapasite 4 puan

Bu el değirmeni, diğer el değirmenlerine göre biraz daha küçük kalıyor. Comandante C40, tercihlerinize bağlı olarak yaklaşık 4-6 fincan üreterek 40 gr'a kadar kahve öğütebilir. Bu, bir seferde 7-8 fincan için sürekli olarak yeterli kahve öğüten biri için kesinlikle daha az ideal bir öğütücü olsa da, öğütücünün kompakt doğası göz önüne alındığında aslında çok fena bir büyüklüğü yok.

Taşınabilirlik 4.5 puan

Az önce bahsettiğimiz gibi, Comandante C40 çok kompakt bir el değirmenidir. Küçük boyutu, onu genel olarak oldukça taşınabilir bir öğütücü yapar.

Bununla birlikte, Comandante yalnızca 740g ağırlığındadır, bu ağırlık bir sırt çantası veya bavula oldukça kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Uçak yolculuğu için bavul hazırlarken önceden plan yaptığınız sürece sorun olmaz. İkinci sınırlama ise, öğütücünün çelik ve ahşap kısımlarına göre doğal olarak daha kırılgan olan kısım cam bölümü. Cam parçayı paketlerken dikkatli olun yeter.

Bakım 5 puan

Comandante C4 kahve değirmeninin bakımı kolaydır. Öğütücünün sade şıklığı sayesinde demonte edilmesi sorun olmuyor. Benzer manuel el değirmenlerinde olduğu gibi, orada sıkışmış olabilecek eski kahve parçalarını temizlemek için her ay ya da öylesine yumuşak bir fırçayı çapaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır.

Şimdi karar vakti

Comandante C40 bir kahve öğütücü olarak gerçek bir başyapıttır. Çeşitli ve güzel tutarlı öğütme ayarları, ekstra keskin ve iyi stabilize edilmiş çapaklar ve yüksek kaliteli bir gövde ile bu öğütücü hakkında fiyat dışında söylenecek çok olumsuz bir şey düşünemiyoruz.

En uygun fiyatla al

İlgili İçerikler

Coffex İstanbul Kahve Fuarı: Kahve Tutkunlarının ve Profesyonellerinin Buluşma Noktası
Coffex İstanbul Kahve Fuarı: Kahve Tutkunlarının ve Profesyonellerinin Buluşma Noktası

  KahveBi ekibi olarak sizler gibi kahve tutkunlarının ve profesyonellerin Haziran ayında buluşabileceği 6. Coffex İstanbul Kahve Fuarını tanıtmaktan büyük...

Kavrulmuş Kahve Üretimi: Kahve Meyvesinden Kahve Çekirdeğine Dönüşüm Süreci
Kavrulmuş Kahve Üretimi: Kahve Meyvesinden Kahve Çekirdeğine Dönüşüm Süreci

Bir kilogram kavrulmuş kahve için kaç kilogram kahve meyvesi gerekir?   Dünya üzerinde günde 8 milyon tondan daha fazla kahve...

Cortado Nasıl Yapılır? - kahvebi
Cortado Nasıl Yapılır?

Hayatın koşturmacasında kahvenin sıcaklığıyla kucaklaşmanın tam zamanı! Bugün sizi, kahve dünyasının şahane bir hediyesi olan Cortado'nun gizemli yolculuğuna davet ediyoruz....

Serinletici Lezzet: Moccamaster ile Buzlu Kahve Tarifi - kahvebi
Serinletici Lezzet: Moccamaster ile Buzlu Kahve Tarifi

Sıcak bir yaz gününde ferahlatıcı bir buzlu kahvenin tatmin edici bir yanı olmadığını söylemek yanlış olur. Eğer bir kahve tutkunu ve aynı zamanda...

Sepetim

Sepetiniz şu anda boş