Skip to content

⭐5000₺ Üstü Sepete 250₺ İndirimi Kaçırma ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

Hario Skerton Pro incelemesi: Ekonomik ve oldukça verimli - kahvebi

Hario Skerton Pro incelemesi: Ekonomik ve oldukça verimli

Birçok insan, yüksek kaliteli, evde demlenmiş kahve dünyasına girmenin buna değmeyecek kadar pahalı olabileceğini düşünüyor. İşte iyi haber geliyor: harika kahve bir servete mal olmak zorunda değil.

Bugün, ekonomik açıdan en verimli manuel kahve öğütücülerinden biri olan Hario Skerton Pro'yu inceleyeceğiz.

Bu öğütücünün ihtiyacınız olan şey olup olmadığını görmek için okumaya devam edin.

Özetle Hario Skerton Proİndirimle satın al

  • Mükemmel öğütme ayarları
  • Kullanım kolaylığı, güncellenmiş tasarım
  • Önceki modellerden daha iyi tutarlılık

Hario Skerton Pro incelemesi

Hario'nun Skerton ve Skerton Plus'tan gelen kullanıcı geri bildirimlerine verdiği yanıttır. Etkileyici bir yenilik ve iyileştirme düzeyi ile yeni modelini bizlere sunuyor. Yine de bütçe dostu bir seçenek olan Skerton Pro, neredeyse her farklı kahve demleme için kahve öğütebilen, kullanımı kolay bir öğütücüdür. Hario'nun en popüler ürünlerini kesinlikle geride bıraksa da, daha kaba öğütme sırasındaki öğütme tutarlılığı, diğer karşılaştırılabilir üst öğütücülerle eşit değildir.

  • Öğütme tutarlılığı: 4 puan
  • Yapı kalitesi: 5 puan
  • Çapak kalitesi: 5 puan
  • Taşınabilirlik: 5 puan
  • Fiyat: 5 puan
  • Toplam: 4.8 puan


Öğütme tutarlılığı

Hario'daki mühendisler, Skerton Pro'yu tasarlarken bu ekipmanın önceki sürümlerindeki tutarsız taşlamalarla ilgili sorunları çözmek için yola çıktılar. Daha önce kullanıcılar, öğütme boyutu büyüdükçe öğütme kıvamının azaldığını ve bu nedenle french press ve soğuk kahvenin demlenmesini zorlaştırdığını bildirmişti.

Yeni Skerton Pro, taşlama sırasında çapakların sallanmasını önlemek için stabilize edici bir şaft ve daha düşük bir çapak yayı içerir. Böylelikle size daha hassas ve tutarlı bir nihai kahve sunar.

Skerton Pro, öğütme tutarlılığı ve ergonomide iyileştirmeler içermektedir.

Bu yenilik kesinlikle yardımcı olsa da, Skerton Pro tarafından üretilen kaba öğütmeler hala istediğimiz kadar homojen değil, bu nedenle french press veya soğuk demleme tercihinizse, başka bir ürüne bakmanızı öneririz.

İndirimle satın al

Bununla birlikte, Hario Skerton Pro, en ince öğütmelerden en kaba öğütmelere kadar çok çeşitli öğütme ayarlarına sahiptir. Piyasada hem türk kahvesi hem de french press için yeterli öğütme yapabilen birkaç öğütücü var.

Öğütme ayarları arasında geçiş yapmak için, öğütme kısmını sökün ve kadranı çapakların altına çevirin. Farklı öğütme ayarları, düğmeyi çevirdikçe tıklamalarla işaretlenir; bu, aynı öğütme ayarına tekrar tekrar dönmenizi sağlayan bir özelliktir.

Çapak kalitesi

Hario, Skerton Pro'da çelik yerine seramik konik frezeleri kullanmayı tercih etti.

Seramik çapakların bir avantajı, serin kalmalarıdır. Böylece öğütürken kahvenin doğal yağlarını ve aromalarını değiştirmemeleridir. Öte yandan, çelik bir çapak öğütücü, çapakların çekirdeklerinizi aşırı ısıtmasını önlemek için tipik olarak bir soğutma sistemi veya uzun molalarla aralıklı öğütme gerektirir. Bu, düz çapakların aksine konikler için de geçerlidir.

Seramik çapaklar çelik çapaklar kadar keskin ve dayanıklıdır, ancak daha kırılgan ve ufalanmaya eğilimlidirler, bu nedenle öğütmeye başlamadan önce çekirdeklerinizde küçük çakıl taşları olmadığından emin olun. Çelik çapaklar hala harika bir seçenektir. Bu yüzden sık sık yolculuk yapanlar için tercih ettiğimiz bir üründür.

Yapı kalitesi

Skerton Pro'nun öğütme haznesi Hario'nun ünlü ısıya dayanıklı camından yapılmıştır.

Hario'nun Skerton Pro ile yaptığı yapıyla ilgili iyileştirmelerden biri, sapın tasarımını daha yumuşak öğütme yapabilmek için değiştirmek oldu.

Bir başka yapı geliştirmesi ise, sapı çevirdikçe sabit tutmanın daha kolay olması için öğütücüye kaymaz bir silikon kavrama eklenmesi oldu. Ayrıca Skerton Pro'nun alternatif öğütme tutucularla uyumluluğunu da gerçekten seviyoruz.

Kapasite

Skerton Pro'daki 100g hazne, 4+ fincan kahve veya toplu demleme için öğütmeyi kolaylaştırır.

Skerton Pro ile sadece soğuk demleme için yeterince kaba öğütmekle kalmaz, aynı zamanda büyük kapasitesi sayesinde, hazneyi tekrar tekrar doldurmak zorunda kalmadan bunu yapabilmenize olanak tanır.

Taşınabilirlik

Sökmesi ve paketlemesi kolay olan bu öğütücü kesinlikle seyahat dostu. Geniş kapasitesi göz önüne alındığında oldukça hafiftir ve tutamak ayrı ayrı çıkarılabilir ve paketlenebilir.

Öğütücü sağlam bir plastik hazneye sahiptir, ancak cam öğütme tutucunun kırılganlığı kesinlikle ekstra özen ve dikkat gerektirir. İşte çözümümüz: Cam öğütücüyü çorabın içine sarabilirsiniz.

Bakım

Skerton Pro, dayanıklı bir öğütücüdür ve bakımı oldukça kolaydır. Skerton Pro'nuza tam temizlik sağlamak için döner kolu çıkararak sökmeye başlayın. Ardından çapakları sökebilirsiniz, ancak dikkatli olun; bunlar keskindir ve düşerse cam öğütücüye zarar verebilir.

Çapakları ıslatmak veya sabun kullanmak yerine eski kahve parçalarını çapaklardan çıkarmak için kuru bir fırça kullanmanızı öneririz.

Son karar

Kaliteli kahveye ucuz yaklaşımı benimsemek, kaliteden ödün verdiğiniz anlamına gelmez.

Hario Skerton Pro kahve değirmeni biraz ekstra dirsek gücü gerektirir ve daha kaba öğütmelerde biraz tutarsızlığa doğru eğilir, yine de çok çeşitli demleme stilleri için yüksek kaliteli öğütmeler sunar. Birinci sınıf çapaklara ve yüksek hazne kapasitesine sahip, seyahat dostu böyle bir öğütücü için harika bir fırsat.

İndirimle sepete ekle

İlgili İçerikler

Cortado Nasıl Yapılır? - kahvebi
Cortado Nasıl Yapılır?

Hayatın koşturmacasında kahvenin sıcaklığıyla kucaklaşmanın tam zamanı! Bugün sizi, kahve dünyasının şahane bir hediyesi olan Cortado'nun gizemli yolculuğuna davet ediyoruz....

Serinletici Lezzet: Moccamaster ile Buzlu Kahve Tarifi - kahvebi
Serinletici Lezzet: Moccamaster ile Buzlu Kahve Tarifi

Sıcak bir yaz gününde ferahlatıcı bir buzlu kahvenin tatmin edici bir yanı olmadığını söylemek yanlış olur. Eğer bir kahve tutkunu ve aynı zamanda...

Kafein ve Sağlık: Kahvenin Bedenimize Etkileri - kahvebi
Kafein ve Sağlık: Kahvenin Bedenimize Etkileri

Kafein, dünya genelinde milyonlarca insanın enerji artışı ve uyanıklık sağlamak amacıyla günlük olarak tükettiği bir kimyasaldır. Kahve, çay, enerji içecekleri...

Kahve Tadım Notları: En İyi Çekirdekler Hangileri? - kahvebi
Kahve Tadım Notları: En İyi Çekirdekler Hangileri?

Kahve dünyasının derinliklerine bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Bu yazıda, kahve tadımının inceliklerine dair en kapsamlı rehberi sunacağımız için heyecanlıyız....

Sepetim

Sepetiniz şu anda boş