Bize Ulaş : 0530 399 11 91
400₺ Üzeri Ücretsiz Kargo ve 12 Taksit İmkanı!

Moccamaster neden 40 dakika sonra kapanıyor?

Moccamaster neden 40 dakika sonra kapanıyor?

Moccamaster, bildiğiniz üzere kırk dakika sonra her zaman otomatik olarak kapanır. Bu blog yazımızda bunun neden böyle olduğunu, tam olarak bu kırk dakikadan sonra açıklayacağız..

Nasıl başladı?

2015 yılında Avrupa Birliği yeni bir yasa çıkardı. Bu yasa ise, ocak gözü olan espresso ve filtre kahve makinelerinin tam 40 dakika sonra otomatik olarak kapanması gerektiğini belirtiyor. Bu, kahve sürahisini açıkken bütün sabah ocakta oyalanmanıza izin vermemesi ve böylelikle tehlikeli durumların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bu yasa ile birlikte AB, daha güvenli ev aletleri ve aynı zamanda daha az enerji tüketimi için çaba göstermektedir. Bu, elektrik için tüketici maliyetlerinden tasarruf sağlamanın yanı sıra çevre üzerinde de daha az baskı oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

Moccamaster için ilk öncelik güvenlik!

Bu yasanın çıkmasıyla birlikte Technivorm, filtre kahve düşkünleri için ayarlı modeller üretmeye başladı. Artık filtre kahve makineleri sadece ısıtma elemanını değil, aynı zamanda ocak gözünü de otomatik olarak kapatıyor. Böylelikle herhangi bir endişe duymadan Moccamaster filtre kahve makinesini kullanmanın keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Moccamaster Select'teki ocak, kahveyi 80-85 ˚C arasında sabit bir sıcaklıkta tutmaktadır. Ardından 40 dakika sonra otomatik kapatır. Bu sadece 2015'ten beri üretilen makineler için geçerlidir. Eski Moccamaster modelleri ise bu yeni düzenlemeye uymak zorunda değildir ve ne yazık ki kendiniz kapatmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu 40 dakika çok az gibi görünebilir ama kahvenizi Moccamaster ile demlediğinizde doğal olarak hemen dökmek ve keyfine varmak isteyeceksiniz. Taze demlenmiş kahve, her zaman en lezzetli kahvedir!

Umarım artık otomatik kapama hakkında yeterince bilgi sahibisinizdir.

Yine de otomatik olarak kapanmayan bir Moccamaster filtre kahve makinesine sahip olmak ister misiniz? O zaman sizin için en doğru ürün Moccamaster KBGT olacaktır. Select gibi geleneksel bir filtre kahve makinesi olan Moccamaster KBGT'te termos sürahisi bulunur. Yani ısıtma plakası olmayan bir sistem. 6 dakika içinde 1,25 L termos sürahi içinde tam bir termos kadar kahve demleyebilirsiniz. KBGT'ye göz atmak için buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bizimle yorumunu paylaş.

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Aradığın ürünü bulalım.

Sepetiniz