Skip to content

⭐ Orijinal ve Garantili Ürünler ⭐ Aynı Gün Teslimat ⭐

En İyi Termoslu Filtre Kahve Makinesi!

En İyi Termoslu Filtre Kahve Makinesi!

Termoslu filtre kahve makinesi, kahvenizi daha uzun süre sıcak tutmanızı sağlar. Kullanışlıdır çünkü termoslu filtre kahve makinesinde demlediğiniz kahveyi termosunuza doldurup

kahvaltı ya da çalışma masanıza kolayca koyabilirsiniz.

Bu tip makineler genellikle kalabalık ortamlar için daha uyumludur. Mesela kalabalık bir ailede yaşıyorsunuz ve herkes kahve tüketmeyi çok seviyor. Aynı senaryoyu iş ortamınız için de düşünebiliriz. Ancak elbette bu herkes için geçerli bir durum değil. Tek başınıza yaşıyor olsanız bile bu tip bir makineye ihtiyaç duyabilirsiniz. Örneklemeler üzerine çok kısa düşünecek olursak, ilk olarak dikkat edilmesi gereken noktayı siz de yakalayabilirsiniz; ihtiyaçlar.

İhtiyaçlar, sadece kahve tüketiminde değil hayatın her alanında kararlarımıza yön verir. Bu yazıya denk geldiğinize göre termoslu bir kahve makinesine sahip olup olmama konusunda merakınızı gidermek istiyorsunuz demektir. Sizi çok iyi anlıyoruz. Bu kez doğru yerdesiniz. Kahvenizi alın ve yazımızı okumaya devam edin. Yolumuz uzun.

Termoslu Kahve Makinesi

Termoslu kahve makinesi, standart kahve makinelere göre daha özgür bir kahve deneyimi yaşamanızı sağlar. Ancak bu deneyimi sorunsuz bir şekilde yaşamak istiyorsanız iyi bir yatırım yapmalısınız. Araştırmalarınız doğrultusunda birbirinden farklı termoslu kahve makinesi modellerine denk gelmişsinizdir. Bazı markaları daha önceden duymuş, bazı markaları ise daha önce hiç denememiş olabilirsiniz. Bu noktada karar vermek çok zor olabiliyor.

Kendinden termoslu filtre kahve makinesi modelleri arasından seçim yaparken hangi markanın hangi modelini tercih ettiğinize dikkat etmelisiniz. Çünkü sıcaklık, kahve demlemenin en önemli etkenlerinden biridir. Peki bu ne anlama geliyor?

Termoslu filtre kahve makinesi modelleri dahil olmak üzere tüm otomatik makineler hemen hemen aynı çalışma sistemine sahiptir. Hepsinin aynı çalışma sistemine sahip olması, hepsinin aynı demleme hatalarını yapabileceği anlamına geliyor.

Termoslu filtre kahve makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir

Termoslu filtre kahve makinesi modelleri çoğunlukla otomatik makinelerdir. Düşük ve orta sınıf makinelerin en büyük sorunu, su sıcaklığını iyi ayarlayamamasıdır. Kahve demleme işleminde ideal su sıcaklığı 90-92 derece arasında olmalıdır. Çoğu makinesi bu sıcaklıktan daha yüksek sıcaklıklarda kahve demler. Bu da kahvenin yanmasıyla sonuçlanır. Yanan kahvenin tadı daha acı olur ve gerçekte almanız gereken aromaları alamamanıza sebep olur. Özetle, kahveyi öldürür.

Kahve konusunda çok hassasız ve her zaman en iyiyi istiyoruz. Bu yüzden kahvebi mağazasında her zaman en iyilere yer veriyoruz. Termoslu filtre kahve makinesi için de size yine en iyi olanı öneriyoruz. Moccamaster!

Moccamaster filtre kahve makinelerinin otoritesidir. “Hangi filtre kahve makinesini seçmeliyim?” sorusuna her zaman iyi bir cevaptır. Moccamaster filtre kahve makinelerinin birden farklı versiyonu vardır. Her makine farklı kullanım şekillerine göre iyi çalışacak şekilde üretilmektedir.

Neden Moccamaster?

Hollanda, otantik ortamı, şık cafeleri, bisikletleri hatta waffle dahil olmak üzere birçok şeyle tanıtır. Bu listede kahvenin olmayacağını düşünmek büyük hata olurdu. Moccamaster Ancak bu konuya detaylı olarak şu anda girmeyeceğiz. Hollanda ile kahve arasındaki ilişkiyi yakından öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Moccamaster, filtre kahve makineleri arasında kalitesi inkar edilemeyecek bir sanat eseridir. Her cihaz Hollanda'da üretilmektedir ve el yapımıdır. İdeal demleme sıcaklığını kendi ayarlar. Demleme süresi, demleme hacminize göre değişmekle beraber 4 ila 6 dakika arasında değişmektedir.

Hem mutfakta az yer kaplar hem de farklı renk seçenekleriyle mutfağınıza şıklık katar. Bir tarzı olan, karizmatik, mükemmel kahveler demleyen bir termoslu filtre kahve makinesine sahip olmak istiyorsanız her yol tek bir ürüne çıkıyor.

>  ÜRÜNÜ İNCELE  <

Üçüncü nesil kahveciliğin bu denli ön plana çıktığı günümüzde, Moccamaster V60 demleme yöntemine yakın lezzetleri yakalayabileceğiniz yegane seçenektir. Hafif ve orta kavrulmuş kahveleri seviyorsanız, Moccamaster ile her demlemede aynı tatları yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Moccamaster'ın her kahve makinesi ev kullanımınız için uygundur. İhtiyaçlarınız dahilinde hangi modelin size uygun olacağına ise sadece siz karar verebilirsiniz. Üretici firma hangi modeli seçerseniz seçin, her demlemede aynı lezzete ulaşacağınızın garantisini veriyor. Her model 5 yıl boyunca garanti altındadır.

Termoslu filtre kahve makinesi seçiminde kaliteli bir ürüne yönelmeniz için gerekli bir takım detaylar da vardır. Makinenizin kolay kullanılabiliyor oluşu çok önemlidir. Diğer yandan temizlik aşamasında da kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamalıdır. Moccamaster, hayal edebildiğiniz, aklınıza gelen-gelmeyen her konuya en iyi şekilde cevap verebilen gerçek bir profesyonel. Yazının sonunda ürünün artılarına ve eksilerine ayrıca değindik.

Genel bakış

İşin özü, her markanın uzmanlaştığı br alan vardır. Moccamaster da kahve demleme konusunda en iyi çözümleri sunan bir markadır. Bu işi uzun yıllardır yapıyorlar ve adeta kanaviçe işler gibi büyük bir hassasiyet gösteriyorlar. Tüm kahve makinelerinde harcakdıkları zamanı düşündüğümüzde, ürünlerin verdiği hissayat, ürünlerine ne kadar değer verdiklerini göstermeye yetiyor. Bu adanmışlıktan kötü bir sonuç beklemek zaten yersiz olurdu.

Bu tip detaylar Moccamaster KGBT modelinin çıtayı neden bu kadar yukarı çıkardığını anlamamıza yetiyor. Kişisel deneyimlerimiz doğrultusunda ürünün artılarını ve eksilerini sizin için kaleme aldık.

Pozitif Yanlar

  • Malzeme kalitesi mükemmel
  • Çelik, alüminyum, BPA içermeyen plastik ve cam gibi geri dönüştürülebilir ancak güçlü malzemelerden üretiliyor
  • Demlediğiniz kahveyi ısıyı muhafaza eden termos ile kahvenizi bayatlamadan saklayabilirsiniz
  • Hızlı! 6 dakikada 10 kişilik (1.2 litre) kahve demleyebilrsiniz
  • Akıllı! Suyun sıcaklığını ideal demleme sıcaklığı olan 92-96 derece arasında gerçekleştiriyor.
  • Pratik! Suyu ve kahveyi ekleyin, arkanıza yaslanın. Gerisini o haleder.
  • Otomatik damlama durdurma sistemi sayesinde termosu altından kaldırdığınızda damlatmıyor
  • Moccamaster KBGT, özel kahve yönetim organı AKA, Özel Kahve Derneği (SCA) tarafından onaylanmıştır .
  • Her model, tüketici güveni için 5 yıl garantilidir.

Negatif Yanlar

  • Muadillerine göre biraz pahalıya kaçabilir.

İlgili İçerikler

Agnieszka Rojewska
Dünya Barista Şampiyonu Rojewska'nın sırlarını keşfedin

Bu yazımızda, özellikle 3. nesil kahve ekipmanları konusunda dünyanın en çok tercih edilen markalarından biri olan Hario ile eski Dünya Barista Şampiyonu Agnieszka...

otomatik kahve değirmeni
Kahve deneyiminizi tamamlayan otomatik kahve değirmeni modellerini keşfedin

Kahvenin lezzeti ona verdiğiniz emekten gelir. Tüm kahve düşkünlerinin kahveyle ilgili en sevdiği şeylerden biri -lezzetinden sonra- kahve çekirdeğini seçme,...

V60 kahve demleme sanatı
V60 kahve demleme sanatı

Tüm kahve severler bilir ki V60 kullanmanın zevki ve demlenen kahvenin tadı eşsizdir. Doğru ekipman kullanımı, kahve ve su kullanımı...

Kahve Demleme Setleri: Mükemmelliğini yakalayın!
Kahve Demleme Setleri: Mükemmelliğini yakalayın!

Kahvenin kadim serüveni ve lezzetli yolculuğu yetiştirilmesinden evlerimize, fincanlarımıza ulaşana kadar süren deneyimler bütünüdür. Pek çok kahve sever bu sürece...

Sepetim

Sepetiniz şu anda boş